Diodes - Zener - SingleComchip Technology CZRQC52C2V4-HF
CZRQC52C2V4-HF
5S-CZRQC52C2V4-HF
CZRQC52C2V4-HF
ZENER DIODES 2.4V 125MW 0402C
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 2.4V |
| Tolerance: | ??????0.1% |
| Power - Max: | 125mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 85 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 100??????A @ 1V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 900mV @ 10mA |