CZRQC52C2V4-HF
5S-CZRQC52C2V4-HF
CZRQC52C2V4-HF
ZENER DIODES 2.4V 125MW 0402C
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):2.4V
Tolerance:??????0.1%
Power - Max:125mW
Impedance (Max) (Zzt):85 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:100??????A @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA