CZRNC55C9V1-G
5S-CZRNC55C9V1-G
CZRNC55C9V1-G
DIODE ZENER 9.1V 500MW 1206
Product Description
1206
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):9.1V
Tolerance:??????5%
Power - Max:500mW
Impedance (Max) (Zzt):10 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:100nA @ 6.8V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.5V @ 200mA