CZRNC55C4V3-G
5S-CZRNC55C4V3-G
CZRNC55C4V3-G
DIODE ZENER 4.3V 500MW 1206
Product Description
1206
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):4.3V
Tolerance:??????5%
Power - Max:500mW
Impedance (Max) (Zzt):80 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:1??????A @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.5V @ 200mA