CZRNC55C43-G
5S-CZRNC55C43-G
CZRNC55C43-G
DIODE ZENER 43V 500MW 1206
Product Description
1206
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):43V
Tolerance:??????5%
Power - Max:500mW
Impedance (Max) (Zzt):90 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:100nA @ 32.3V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.5V @ 200mA