CZRNC55C3V3-G
5S-CZRNC55C3V3-G
CZRNC55C3V3-G
DIODE ZENER 3.3V 500MW 1206
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):3.3V
Tolerance:??????5%
Power - Max:500mW
Impedance (Max) (Zzt):85 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:2??????A @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.5V @ 200mA