CZRNC55C2V4-G
5S-CZRNC55C2V4-G
CZRNC55C2V4-G
DIODE ZENER 2.4V 500MW 1206
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):2.4V
Tolerance:??????5%
Power - Max:500mW
Impedance (Max) (Zzt):85 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:50??????A @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.5V @ 200mA