CZRNC55C24-G
5S-CZRNC55C24-G
CZRNC55C24-G
DIODE ZENER 24V 500MW 1206
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):24V
Tolerance:??????5%
Power - Max:500mW
Impedance (Max) (Zzt):80 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:100nA @ 18V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.5V @ 200mA