CZRFR52C36
5S-CZRFR52C36
CZRFR52C36
DIODE ZENER 36V 200MW 1005
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):36V
Tolerance:??????5%
Power - Max:200mW
Impedance (Max) (Zzt):90 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:100nA @ 27V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA