CZRFR52C2V7-HF
5S-CZRFR52C2V7-HF
CZRFR52C2V7-HF
DIODE ZENER 2.7V 200MW 1005
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):2.7V
Tolerance:??????5%
Power - Max:200mW
Impedance (Max) (Zzt):83 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:75??????A @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA