CZRFR52C27
5S-CZRFR52C27
CZRFR52C27
DIODE ZENER 27V 200MW 1005
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):27V
Tolerance:??????5%
Power - Max:200mW
Impedance (Max) (Zzt):80 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:100nA @ 20V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA