CZRFR52C20-HF
5S-CZRFR52C20-HF
CZRFR52C20-HF
DIODE ZENER 20V 200MW 1005
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):20V
Tolerance:??????5%
Power - Max:200mW
Impedance (Max) (Zzt):50 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:100nA @ 15V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA