CZRFR52C18
5S-CZRFR52C18
CZRFR52C18
DIODE ZENER 18V 200MW 1005
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):18V
Tolerance:??????5%
Power - Max:200mW
Impedance (Max) (Zzt):50 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:100nA @ 14V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA