CZRFR52C15
5S-CZRFR52C15
CZRFR52C15
DIODE ZENER 15V 200MW 1005
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):15V
Tolerance:??????5%
Power - Max:200mW
Impedance (Max) (Zzt):30 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:100nA @ 11V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA