CZRFR52C13
5S-CZRFR52C13
CZRFR52C13
DIODE ZENER 13V 200MW 1005
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):13V
Tolerance:??????5%
Power - Max:200mW
Impedance (Max) (Zzt):25 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:100nA @ 10V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA