CZRFR52C12
5S-CZRFR52C12
CZRFR52C12
DIODE ZENER 12V 200MW 1005
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):12V
Tolerance:??????5%
Power - Max:200mW
Impedance (Max) (Zzt):20 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:100nA @ 9V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA