CZRFR4V7B-HF
5S-CZRFR4V7B-HF
CZRFR4V7B-HF
DIODE ZENER 4.7V 200MW 1005
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):4.7V
Tolerance:??????3%
Power - Max:200mW
Impedance (Max) (Zzt):70 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:3??????A @ 1.5V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA