CZRF7V5B-HF
5S-CZRF7V5B-HF
CZRF7V5B-HF
DIODE ZENER 7.5V 200MW 1005
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):7.5V
Tolerance:??????3%
Power - Max:200mW
Impedance (Max) (Zzt):7 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:500nA @ 6V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA