CZRF52C6V8
5S-CZRF52C6V8
CZRF52C6V8
DIODE ZENER 6.8V 200MW 1005
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):6.8V
Tolerance:??????5%
Power - Max:200mW
Impedance (Max) (Zzt):8 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:100nA @ 3V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA