CZRF52C6V2
5S-CZRF52C6V2
CZRF52C6V2
DIODE ZENER 6.2V 200MW 1005
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):6.2V
Tolerance:??????5%
Power - Max:200mW
Impedance (Max) (Zzt):10 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:100nA @ 2V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA