CZRF52C5V6-HF
5S-CZRF52C5V6-HF
CZRF52C5V6-HF
DIODE ZENER 5.6V 200MW 1005
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):5.6V
Tolerance:??????5%
Power - Max:200mW
Impedance (Max) (Zzt):40 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:100nA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA