CZRF3V6B-HF
5S-CZRF3V6B-HF
CZRF3V6B-HF
DIODE ZENER 3.6V 200MW 1005
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):3.6V
Tolerance:??????2%
Power - Max:200mW
Impedance (Max) (Zzt):90 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:15??????A @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA