CZRER5V6B-HF
5S-CZRER5V6B-HF
CZRER5V6B-HF
DIODE ZENER 5.6V 150MW 0503
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):5.6V
Tolerance:??????2%
Power - Max:150mW
Impedance (Max) (Zzt):25 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:2??????A @ 3V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA