CZRER52C6V8-HF
5S-CZRER52C6V8-HF
CZRER52C6V8-HF
DIODE ZENER 6.8V 150MW 0503
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):6.8V
Tolerance:??????5%
Power - Max:150mW
Impedance (Max) (Zzt):8 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:100nA @ 3V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA