CZRER52C5V6
5S-CZRER52C5V6
CZRER52C5V6
DIODE ZENER 5.6V 150MW 0503
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):5.6V
Tolerance:??????5%
Power - Max:150mW
Impedance (Max) (Zzt):40 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:100??????A @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA