Diodes - Zener - SingleComchip Technology CZRER52C5V1
CZRER52C5V1
5S-CZRER52C5V1
CZRER52C5V1
DIODE ZENER 5.1V 150MW 0503
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 5.1V |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power - Max: | 150mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 60 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 100nA @ 800mV |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 900mV @ 10mA |