CZRER52C2V4-HF
5S-CZRER52C2V4-HF
CZRER52C2V4-HF
DIODE ZENER 2.4V 150MW 0503
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):2.4V
Tolerance:??????5%
Power - Max:150mW
Impedance (Max) (Zzt):85 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:100??????A @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA