CZRER52C24-HF
5S-CZRER52C24-HF
CZRER52C24-HF
DIODE ZENER 24V 150MW 0503
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):24V
Tolerance:??????5%
Power - Max:150mW
Impedance (Max) (Zzt):80 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:100nA @ 18V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA