CZRER52C13
5S-CZRER52C13
CZRER52C13
DIODE ZENER 13V 150MW 0503
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):13V
Tolerance:??????5%
Power - Max:150mW
Impedance (Max) (Zzt):25 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:100nA @ 10V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA