CZRER39VB-HF
5S-CZRER39VB-HF
CZRER39VB-HF
DIODE ZENER 39V 150MW 0503
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):39V
Tolerance:??????2%
Power - Max:150mW
Impedance (Max) (Zzt):130 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:100nA @ 30V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA