CZRER2V4B-HF
5S-CZRER2V4B-HF
CZRER2V4B-HF
DIODE ZENER 2.4V 150MW 0503
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):2.4V
Tolerance:??????3%
Power - Max:150mW
Impedance (Max) (Zzt):100 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:100??????A @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA