CZRER22VB-HF
5S-CZRER22VB-HF
CZRER22VB-HF
DIODE ZENER 22V 150MW 0503
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):22V
Tolerance:??????3%
Power - Max:150mW
Impedance (Max) (Zzt):55 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:100nA @ 17V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA