CD1005-Z9V1
5S-CD1005-Z9V1
CD1005-Z9V1
DIODE ZENER 9.1V 200MW 1005
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 9.1V |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power - Max: | 200mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 10 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 100nA @ 7V |