BZX85C7V5
5S-BZX85C7V5
BZX85C7V5
DIODE ZENER 7.5V 1W DO41
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):7.5V
Tolerance:??????6%
Power - Max:1W
Impedance (Max) (Zzt):3 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:1??????A @ 4.5V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.2V @ 200mA