BZX85C5V1
5S-BZX85C5V1
BZX85C5V1
DIODE ZENER 5.1V 1W DO41
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):5.1V
Tolerance:??????6%
Power - Max:1W
Impedance (Max) (Zzt):10 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:1??????A @ 2V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.2V @ 200mA