BZX85C4V7
5S-BZX85C4V7
BZX85C4V7
DIODE ZENER 4.7V 1W DO41
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):4.7V
Tolerance:??????6%
Power - Max:1W
Impedance (Max) (Zzt):13 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:3??????A @ 1.5V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.2V @ 200mA