BZX85C3V6
5S-BZX85C3V6
BZX85C3V6
DIODE ZENER 3.6V 1W DO41
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):3.6V
Tolerance:??????6%
Power - Max:1W
Impedance (Max) (Zzt):15 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:30??????A @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.2V @ 200mA