BZX85C3V3
5S-BZX85C3V3
BZX85C3V3
DIODE ZENER 3.3V 1W DO41
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):3.3V
Tolerance:??????6%
Power - Max:1W
Impedance (Max) (Zzt):20 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:60??????A @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.2V @ 200mA