BZX85C27-TAPCT-ND
5S-BZX85C27-TAPCT-ND
BZX85C27-TAPCT-ND
Vishay Semiconductor Diodes Division
Product Description
DO-41
Packaging:1
Series:Cut Tape (CT)
Voltage - Zener (Nom) (Vz):Active
Tolerance:27V
Power - Max:??????7%
Impedance (Max) (Zzt):1.3W
Current - Reverse Leakage @ Vr:30 Ohm
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:500??????A @ 20V