BZX85C16-TAPGICT-ND
5S-BZX85C16-TAPGICT-ND
BZX85C16-TAPGICT-ND
Vishay Semiconductor Diodes Division
Product Description
DO-204AL
Packaging:1
Series:Cut Tape (CT)
Voltage - Zener (Nom) (Vz):AEC-Q101
Tolerance:Active
Power - Max:16V
Impedance (Max) (Zzt):??????5%
Current - Reverse Leakage @ Vr:1.3W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:15 Ohm
Operating Temperature:500nA @ 12V