BZX84J-C15
5S-BZX84J-C15
BZX84J-C15
Nexperia USA Inc.
Product Description
SOD-323F
Packaging:3000
Series:Tape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz):Active
Tolerance:15V
Power - Max:??????5%
Impedance (Max) (Zzt):550mW
Current - Reverse Leakage @ Vr:15 Ohm
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:50nA @ 10.5V
Operating Temperature:1.1V @ 100mA