BZX84J-B6V8
5S-BZX84J-B6V8
BZX84J-B6V8
Nexperia USA Inc.
Product Description
SC-90
Packaging:1
Series:Cut Tape (CT)
Voltage - Zener (Nom) (Vz):AEC-Q101
Tolerance:Active
Power - Max:6.8V
Impedance (Max) (Zzt):??????2%
Current - Reverse Leakage @ Vr:550mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:15 Ohm
Operating Temperature:2??????A @ 4V
Mounting Type:1.1V @ 100mA