BZX84J-B5V1
5S-BZX84J-B5V1
BZX84J-B5V1
Nexperia USA Inc.
Product Description
SOD-323F
Packaging:1
Series:Cut Tape (CT)
Voltage - Zener (Nom) (Vz):Active
Tolerance:5.1V
Power - Max:??????2%
Impedance (Max) (Zzt):550mW
Current - Reverse Leakage @ Vr:60 Ohm
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:2??????A @ 2V
Operating Temperature:1.1V @ 100mA