BZX84C8V2LT3G
5S-BZX84C8V2LT3G
BZX84C8V2LT3G
DIODE ZENER 8.2V 225MW SOT23-3
Product Description
SOT-23-3
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):8.2V
Tolerance:??????5%
Power - Max:225mW
Impedance (Max) (Zzt):15 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:700nA @ 5V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA