BZX84C7V5LT1
5S-BZX84C7V5LT1
BZX84C7V5LT1
DIODE ZENER 7.5V 225MW SOT23-3
Product Description
SOT-23-3
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):7.5V
Tolerance:??????5%
Power - Max:225mW
Impedance (Max) (Zzt):15 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:1??????A @ 5V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA