Diodes - Zener - SingleDiodes Incorporated BZX84C6V8W-7
BZX84C6V8W-7
5S-BZX84C6V8W-7
BZX84C6V8W-7
DIODE ZENER 6.8V 200MW SOT323
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 6.8V |
| Tolerance: | ??????6% |
| Power - Max: | 200mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 15 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 2??????A @ 4V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 900mV @ 10mA |