Diodes - Zener - SingleON Semiconductor BZX84C68LT1G
BZX84C68LT1G
5S-BZX84C68LT1G
BZX84C68LT1G
DIODE ZENER 68V 225MW SOT23-3
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 68V |
| Tolerance: | ??????6% |
| Power - Max: | 225mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 240 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 50nA @ 47.6V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 900mV @ 10mA |