BZX84C5V1W-7-F
5S-BZX84C5V1W-7-F
BZX84C5V1W-7-F
DIODE ZENER 5.1V 200MW SOT323
Product Description
SOT-323
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):5.1V
Tolerance:??????6%
Power - Max:200mW
Impedance (Max) (Zzt):60 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:2??????A @ 2V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA