BZX84C56-E3-08
5S-BZX84C56-E3-08
BZX84C56-E3-08
DIODE ZENER 56V 300MW SOT23
Product Description
SOT-23-3
Packaging:Digi-Reel?
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):56V
Tolerance:??????7%
Power - Max:300mW
Impedance (Max) (Zzt):200 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:50nA @ 39.2V