BZX84C51LT1G
5S-BZX84C51LT1G
BZX84C51LT1G
DIODE ZENER 51V 225MW SOT23-3
Product Description
SOT-23-3
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):51V
Tolerance:??????6%
Power - Max:225mW
Impedance (Max) (Zzt):180 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:50nA @ 35.7V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA